The North Face'in WindWall Teknolojisi


WindWall, The North Face hakkında araştırma yapan herkesin karşılaştığı en önemli teknolojilerden biridir. Özellikle zorlu hava şartlarında tercih edilebilecek giyim ürünlerini tasarlayan, outdoor sporlarda bile tarzından ödün vermek istemeyenlerin tercihi olmayı başaran The North Face; dünyanın her yerinden kullanıcıya sahip. Bu durum markanın kullandığı teknolojilerin de merak uyandırmasının en temel nedeni.

Teknolojiyi yakından takip eden tasarım ekibi tarafından raflarda yerini bulan modeller dünyanın her yerinde ilgi görür. Dolabının vazgeçilmezlerinden biri olmayı başaracak modeller WindWall başta olmak üzere farklı teknolojileri göz önünde bulundurarak tasarlanır. Bu sayede farklı istek ve ihtiyaçları karşılayabilecek modeller arasından tercih yapmak hiç olmadığı kadar kolay hâle gelir. Sen de markaya ait farklı teknoloji ile tasarlanan modelleri SuperStep aracılığıyla bulabilirsin!


The North Face Markası Neden Bu Kadar Popüler?


1968 yılında Douglas Tompkins ve eşi Susie Tompkins tarafından kurulan The North Face tırmanış ekipmanları satarak sektöre giriş yaptı. Yalnızca iki sene sonra Kenneth Klopp tarafından satın alınan şirket hızlı bir değişim ile satış yaptığı kategorileri genişletti ve bütün dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. Günümüzde dünyanın her yerinde tercih edilen bir marka hâline gelen yüksek performanslı tasarımları ile dikkatleri üzerinde tutmayı başarır.

Teknolojiyi yakından takip eden marka, üretimlerinin tamamında teknolojik yenilikleri kullanıyor; bu sayede tasarımlarının daha korunaklı ve güvenli hâle gelmesini sağlar. Gore-Tex gibi dikkat çeken teknolojik yenilikleri tasarımlarına entegre eden yüksek performanslı, nefes alan, su geçirmez tasarımlar gerçekleştirir. Dayanıklı kumaşları ile kaliteli bir seçenekten yana tercih yapmak isteyenlerin göz önünde bulundurması gereken The North Face istediğin özgürlüğü sana sunar. Girdiğin her ortamda bütün gözlerin üzerinde olmasını sağlarken, zorlu arazi şartlarında bile kendini güvende hissetmeni destekler. Üretimlerinde dikkat ettiği etkenler ve kullanıcısına sunduğu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda markanın neden bu denli popüler hâle geldiği anlaşılır.WindWall Teknolojisi Nedir?


The North Face’in üretimlerinde yer verdiği bir teknoloji olan WindWall, benzersiz özellikleriyle ön plana çıkar. Marka tarafından tasarlanan ürünlerin pek çoğunda karşılaşmanın mümkün olduğu bu teknoloji, soğuk ve rüzgara karşı ekstra koruma sunmayı amaçlar.

Ruhunu özgür bırakmak isteyenlerin tercihi olan outdoor ve ekstrem aktiviteler, isimlerinden de anlaşılacağı üzere açık havada ve doğal ortamda gerçekleşir. Doğal ortamın sürprizlerle dolu olduğu göz önünde bulundurulduğunda yaptığın aktiviteler esnasında karşılaşabileceğin pek çok beklenmeyen durum olabileceğini göz önünde bulundurmalısın.

Ruhundaki ateşi ortaya çıkarmak ve kendini her geçen an daha iyi hissettiğin bir aktivite konusunda kendini geliştirmek istiyorsan tercih edebileceğin outdoor sporlar, çeşitli ekipmanlar sayesinde daha güvenli hâle gelir. Yapacağın spora uygun özellikler taşıyan ve ihtiyaçlarını karşılayan bu ekipmanlar, ayakkabıdan pantolona birçok ürüne yer verir.

Uzun yıllardır outdoor aktiviteler yaparken kullanılacak giyim ürünlerinin tasarımını yapan The North Face, teknolojiyi her zaman yakından takip eder. Bu sayede tasarımlarında çeşitli teknolojik yeniliklere yer verir. Outdoor aktivitelerde karşılaşılabilecek sürprizlere hazırlıklı olmanı sağlayacak ekipmanlarla buluşmanı sağlar.

WindWall zorlu hava şartlarında bile kendini daha iyi ve güvende hissetmeni sağlayacak bir teknoloji. Özellikle hava şartları sebebiyle zorlandığın durumlarda seni güvende tutmayı amaçlar. WindWall kumaş ile tasarlanan modellerin tamamı soğuk ve rüzgar gibi istenmeyen etkenlere karşı seni korumayı hedefler. Bununla birlikte nefes alabilir bir yapıya sahip olmaları da birden fazla işleve sahip olduklarını gösterir.

Özellikle dışarıda gerçekleştirilen aktiviteler esnasında vücut ısını korumakta zorlanıyor, üşüme ya da terleme gibi problemler yaşıyorsan WindWall teknolojisinin senin için benzersiz bir seçenek olduğunu bilmelisin. Vücut ısının ideal seviyede kalmasını destekleyen, üşüme veya çok ısınma gibi egzersiz verimini düşürebilecek problemlerin üstesinden gelmene yardımcı olan WindWall teknolojisi; marka tarafından üretilen ceket ya da pantolon gibi ürünlerde kendini gösterir.


Outdoor Aktivitelerinin Verimini Arttıran WindWall Teknolojisi


Outdoor aktiviteler, pek çok sebep dolayısıyla milyonlarca insan tarafından tercih edilen egzersizler arasında yer alır. Şehirleşmenin büyük bir hızla artması kendini yeterince özgür hissetmeni engelleyen bir etken hâline gelmiş olabilir. Eğer sen de yaşadığın problem sebebiyle daha özgür olmanı sağlayacak bir alternatiften yana tercih yapmak istiyor ve yapacağın egzersizlerin ruhunun özgürlük ihtiyacını karşılamasını talep ediyorsan ekstrem sporları göz önünde bulundurmanı öneriyoruz. Zorlu hava koşulları da dahil olmak üzere her hava şartında ve doğal ortamda gerçekleşen bu aktiviteler, ruhundaki ateşi dışarı vurman ve kendini daha iyi hissetmen konusunda seni destekler. Bu doğrultuda doğal ortamda gerçekleşen egzersizlerin tamamının pek çok sürprize açık olduğunu, dolayısıyla kullanacağın ekipmanların seni pek çok açıdan desteklemesi gerektiğini de bilmelisin.

Uzun yıllardır outdoor egzersizlerin güvenli ve konforlu hâle gelmesi konusunda tasarımlar gerçekleştirerek kullanıcılarına destek olmaya çalışan The North Face, teknolojik yenilikleri birinci planda tutar. Bu sayede her tasarımı bir öncekinden daha başarılı olur. Sen de markanın tasarımlarını tercih ettiğin takdirde yapacağın aktiviteler daha verimli hâle gelir. Bu durumu amaç edinen ve gerçekleştirdiği tasarımlar sayesinde kendini daha verimli hissetmen konusunda seni destekleyen The North Face Outdoor ayakkabı modelleri, en zorlu hava şartlarında ve zorlu arazilerde bile aktifliğini korumana yardımcı olur.


WindWall ile Rüzgarı Arkana Al!


Outdoor egzersizler yapmaktan hoşlanıyorsan dış ortamda gerçekleşen egzersizler esnasında yaşanan en büyük problemlerden birinin rüzgâr etkisi olduğunu biliyor olmalısın. Özellikle sonbahar ve kış aylarında zorlu arazilerde gerçekleşen ekstrem sporlar pek çok açıdan zorlayıcı olabilir. Ancak rüzgar, verimi en çok düşüren faktörlerin başında gelir.

The North Face’in özel bir üretimi olan, Windwall teknolojisi kumaşa sahip olan The North Face Mont modelleri; rüzgârın ve soğuğun büyük oranda kesilmesini amaçlar. Bununla birlikte aşırı ısınma gibi verimi düşürecek etkenleri de ortadan kaldırmayı amaçlayan WindWall teknolojisi, kumaş sayesinde modellerin hem daha esnek hem nefes alabilir özelliğe sahip olmalarını sağlar.

Rüzgâr geçirmez ve rüzgâra karşı dayanıklı seçeneklere sahip olan WindWall koleksiyonu koruma sunmayı amaçlar. Egzersiz yaparken verimini düşürebilecek etkenleri göz önünde bulundurmak outdoor aktiviteler esnasında kullanman gereken ekipmanların seçimini yaparken daha mantıklı kararlar vermene yardımcı olur. Rüzgâra karşı dayanıklı seçenekler arasında bulunan modellerden yana yapacağın tercih yalnızca soğuk havaya ve rüzgâra karşı değil, verimi düşürecek terleme ve çok ısınma gibi problemlere karşı da engel oluşturmayı amaçlar. Suya karşı dayanıklı olmaları ise zorlu hava şartlarında bile egzersiz yapmaya devam edebilmeni sağlar. Nefes alabilir özellikleri ise egzersiz verimini artıran en önemli etkenlerden bir diğeri.

Polar malzeme, The North Face’in tasarımlarında uzun yıllardır tercih edilen bir malzeme olsa da WindWall teknolojisi bu geleneksel malzemenin daha verimli hâle gelmesini sağlar. Gelişmiş sıcaklık sağlayan modeller bu teknoloji sayesinde rüzgâr sebebiyle meydana gelen ve rahatsız edici olan soğuğu kesmeyi hedefler. Bu gibi amaçlar güderek tasarlanan, markanın tasarımcıları tarafından ortaya çıkarılan WindWall teknolojisi; günümüzde The North Face’in en sevilen standartlarından biri. Sen de WindWall etiketine sahip ürünlerle egzersizlerinin verimini arttırmak istiyorsan, seçtiğin modellerin etiketinde bu teknolojiye dair bir ibare görmeye çalışmalısın!

Loading...

Loading...