Skechers Taban Teknolojisi Arch Fit ile TanışArch Fit; Skechers tarafından geliştirilen, markanın ayakkabı tabanlarında kullandığı bir teknoloji. Rahat ve pek çok açıdan anatomisine uygun bir seçim yapmak isteyenlerin tercihi olan bu teknoloji, markanın öne çıkan özelliklerinden biri. Ortopedik ayakkabı seçiminin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Modern dünya günün büyük bir çoğunluğunu dışarıda ve ayakta geçirmeye yol açar. Bu gibi etkenler göz önünde bulundurulduğunda tarzını direkt olarak etkileyecek ve belirleyecek bir ayakkabı seçerken konforu ve ortopedi gibi özellikleri de göz önünde bulundurman gerekir. Yalnızca tarzına uygun olduğu için sana tam anlamıyla rahat hissettirmeyen bir ayakkabıyla uzun süre vakit geçirmek uzun vadede çeşitli problemler yaşamana yol açabilir. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda uzun yıllardır konforlu ayakkabıların tasarımını gerçekleştiren Skechers'ın özel tasarım taban teknolojisi pek çok kişinin tercihi olmayı başarır.


Skechers Ne Üretiyor?


1992 yılında Robert Greenberg tarafından kurulan, ayakkabı başta olmak üzere spor giyim ve aksesuarlarıyla dünyanın her yerinde tercih edilen Skechers; spor giyim dünyasında önemli bir yeri bulunur. Tasarımlarını gerçekleştirmeye başladığı günden beri en çok tercih edilen markalardan biri olmayı başaran Skechers, spor dünyasında rahatlığın zarafetten ödün vermeden de gerçekleşebileceğini kanıtlayan tasarımlara sahip.

Spor yaparken, koşarken, ofise giderken, gün içerisinde yetişmen gereken yerlere hızlı adımlar atarken en önemli destekçin ayakların ve dolayısıyla ayakkabıların. Eğer ayakkabı seçiminde doğru karar vermekte zorlanıyorsan bu durum pek çok açıdan problemler yaşamana yol açabilir. Uzun yıllardır doğa yürüyüşlerinden gündelik yaşama farklı aktiviteler ve zeminler için tercih edilebilecek ayakkabıların tasarımını gerçekleştiren Skechers su geçirmez ayakkabılar kategorisinde de iddiasını ortaya koymayı başarır. Yürüyüş ve outdoor ayakkabılarında su geçirmez özelliklerini sıklıkla kullanan, bununla birlikte Arch Fit gibi farklı teknolojilerle üretimlerini gerçekleştiren marka; ayakkabı tasarımında dayanıklılığı ve fonksiyonelliği birinci plana koyar.Arch Fit Teknolojisi Nedir?


Üstün tasarım anlayışına sahip bir ekip tarafından uzun süren çalışmalar sonrasında ortaya çıkarılan Arch Fit teknolojisi, markanın üretim gerçekleştirdiği ayakkabılar için kullanılır. Bu teknolojinin sağladığı en önemli özellik her ayak şekline kusursuz şekilde uyum sağlaması. Ortopedik taban olarak da değerlendirilebilecek teknoloji ağırlığı tabana eşit şekilde dağıtır. Bu sayede denge sağlamanın hiç olmadığı kadar kolay hâle gelmesini sağlar. Form koruma özelliğine de sahip olan bu model, markanın patentli teknolojilerinden biri olduğu için milyonlar tarafından tercih edilmeyi başarır. 20 yılı aşkın süredir üzerinde çalışmalar yapılan bu teknoloji podiart onaylı kemer desteği sunması sebebiyle de dikkat çeker.

Tarzını tamamlaman konusunda seni destekleyecek, birbirinden farklı tasarımlara sahip olan ayakkabılar tek bir dokunuşla kombinini baştan sonra değiştirir. Bu durum pek çok kişinin ayakkabı seçimi esnasında heyecan duymasına yol açarken, ayakkabı seçiminde yalnızca tasarımı birinci plana koymanın büyük bir hata olacağını da söylemek gerekir. Tasarım kadar işlevsel özellikleri de önemli bir rol oynayan ayakkabıların üretimleri esnasında dikkat edilmesi gereken pek çok etken bulunur. Bu etkenlere bağlı olarak farklı amaçlar doğrultusunda kullanılan ve değişen ihtiyaçları karşılayan ayakkabılar kendini daha rahat hissetmeni sağlar.

Yıllardır spor ayakkabılar konusunda gelişmiş üretimler gerçekleştiren ve dünyanın her yerinde tercih edilen Skechers, kendini gün boyunca rahat ve konforlu hissetmeni sağlayacak ayakkabı tasarımları ile ön planda. Markanın ayakkabılarının gördüğü yoğun ilginin en önemli sebebi farklı teknolojileri bir araya getirmesi. Son yılların en sevilen teknolojilerinden biri olan ve ortopedik ayakkabı olarak da değerlendirilebilen Arch Fit teknolojisi, uzun süreli yürüyüşlerde bile ayakların rahatsızlık yaşamasını engellemeyi amaçlar. Uzun süren çalışmalar sonrasında ortaya çıkarılan Arch Fit teknolojisi; ayakkabıların tasarımlarıyla estetik kaygıları karşılarken, işlevsel açıdan da uygun niteliğe sahip olmalarını sağlar. Skechers mont modelleri ile kombinini eşsiz kılabilirsin.


Arch Fit Teknolojisi ile Tasarlanan Modeller


Farklı tarzlara kolaylıkla adapte olabilen tasarımlarıyla milyonlarca kişi tarafından tercih edilen Skechers, hem kadın hem erkek kullanıcılar için üretim gerçekleştirir. Tasarımlarında geniş bir numara aralığına yer vermesi, her ihtiyacı karşılayacak bir model bulmanın kolaylaşmasını sağlar. Arch Fit teknolojisi ile hayata geçirilen spor ayakkabıların sunduğu özellikler ise oldukça dikkat çekici.

● Yumuşak dokuma atletik desenli tasarıma sahip, knit mesh kumaş üst yüzeyi ile tasarlanan modeller ister spor ister gündelik yaşam için oldukça uygun.

● Burun kısmında, üst kısmında, topuk ve yan taraflarında sertifika ile üretilen katmanlar bulunur. Bu durum ayakkabının çok daha dayanıklı olmasını sağlar.

● Dikiş kısımlarında yapılan vurgular tasarımın ön planda olmasını sağlar.

● Daha fazla dayanıklılık için zarif sentetik panellerle markaya ait logoyla yapılan tasarım, yalnızca konfor değil estetik kaygıları da karşılayacak bir model olduğunu gösterir.

● Yumuşak kumaş ile tasarlanan iç astar ayak konforunu başarılı şekilde sağlar.

● Dil ve orta tabanın yan panelinde logoya ait detaylar bulunur.

● Arch Fit teknolojisi ile hayata geçirilen taban sistemi, podiatrist sertifikalı taban kemer desteği sunar.


Arch Fit teknolojisi ile tasarlanan modellerin işlevsel açıdan benzersiz özellikler sunduğu herkes tarafından görülür. Bununla birlikte renk skalası konusunda da geniş bir aralığa sahip olması tarzın için en uyumlu modeli kolaylıkla bulabilmeni sağlar. Böylelikle yalnızca işlevsel açıdan kaygılarını karşıladığı için estetik açıdan uyum sağlamayan ya da tarzına uygun olmadığını düşündüğün bir parçayı kullanman gerekmez.

Daha özgür adımlar atman konusunda seni destekleyen ve benzersiz teknolojisiyle ön plana çıkmayı başaran modellerin tamamı denge ve destek sağlamayı amaçlar. Dayanıklı bir yastıklama sistemiyle tasarlanmaları ise ayağın daha iyi yönlendirilmesinde oldukça etkili olur.


Arch Fit Teknolojisi Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?


Bazen bir marka tarafından üretilen bir ayakkabıyı görürsün ve estetik açıdan dikkatini o kadar çok çeker ki bir an önce sahip olmak istersin. Bu durum hemen herkesin başına gelen çok yaygın bir durum. Bununla birlikte estetik açıdan gördüğün an büyülendiğin bu ayakkabıyı alıp giymeye başladığında büyü bir anda bozulabilir.

Büyüyü bozan en önemli etken, ayakkabının tahmin ettiğin kadar konforlu ve rahat bir kullanım sunmaması. Özellikle gündelik hayatta tercih ettiğin ayakkabının konforlu bir kullanım sunması bir ayakkabının sahip olması gereken en önemli özelliği. Eğer gün içerisinde uzun süre ayakta kalıyorsan ve bu süre zarfında sana yeterince rahat hissettirmeyen bir ayakkabı tercih ediyorsan gün sonunda enerjinin neredeyse sıfırlandığını fark edebilirsin.

Skechers ayakkabı modelleri, Arch Fit teknolojisi ile gün boyunca kendini daha rahat hissetmeni sağlar. Bu teknolojinin ayağının her zaman konforlu olmasını amaçlar. Tarzına uyum sağlarken aynı zamanda işlevsel açıdan da isteklerini karşılayan ortopedik ayakkabılar ayak numarana uygun farklı seçenekler ile sunulur. Renk ve tasarım konusunda da birbirinden farklı alternatiflere sahip olduğu için kendine uygun bir model seçmek hiç olmadığı kadar kolaylaşır.

Bununla birlikte Arch Fit teknolojisi ile üretilen tasarımlar, ayakkabıların daha geç yıpranmasını sağlayacak farklı özellikler de sunar. Pek çok açıdan mantıklı bir karar vermeni sağlayacak bu modellere SuperStep aracılığıyla ulaşabilirsin!

Loading...

Loading...